ЗАПЛЕТЕНИ МАЧОВЕ В ПЪРВИ ДЕН НА ФУТБОЛЕН ТУРНИР „ЗА ПО-ДОБЪР СТАРТ“

Отборът на Суворово е лидер във временното класиране при родените 2002 – 2003 г. в Петото юбилейно издание на турнира на СОНИК СТАРТ под мотото „ЗА ПО-ДОБЪР СТАРТ“.

„Лъвчетата“ удариха „Тича“ Аксаково с 2:1 и завършиха наравно 0:0 срещу домакините от „Черноморец“ Балчик. Така те са с актив от 4 точки до момента. Второто място във временното класиране е за Драгоман, които имат равен брой точки (2) с Балчик, но с по-добра голова разлика (6:6) от домакините (3:3). Четвъртият отбор – „Тича“ Аксаково е с 1 точка след загуба от лидерите с 1:2 и равенство с Драгоман – 3:3.

Утре от 16:00 ч. „Черноморец“ Балчик среща „Тича“ Аксаково, а от 17:00 ч. Драгоман играе със Суворово. След края на тези мачове ще стане ясен и шампионът при родените 2002 – 2003 г.

„Черноморец“ Балчик – „Спартак“ Варна е финалът при родените 2004 – 2005 г. Това стана ясно след като бяха изиграни всички мачове в групите А и Б. В група А „Черноморец“ Балчик спечели пълен актив от точки след победи над Суворово с 2:1 и над „Тимирязев“ Каварна с 5:1. Отборът на „Спартак“ Варна също беше категоричен в своята група Б след победите над Тутракан с 3:0 и Аксаково с 8:0. Така след изиграните мачове днес са ясни и всичките двойки за разпределението от 1-во до 6-то място:

27 юни

14:00 „Тимирязев“ Каварна срещу Тича (за разпределение 5-то и 6-то място)

15:00 ч. Суворово срещу Тутракан (за 3-то и 4-то място)

18:00 ч. „Черноморец“ Балчик срещу „Спартак“ Варна (финал)

Футболни умения демонстрираха и деца от СОНИК СТАРТ, които се включиха в турнира активно в първата и втората част на деня. В хода на спортното състезание са заснети най-важните моменти от футболните срещи, което срещат децата в подкрепа на различието и честната игра.