ДЕН 6-ТИ MULTI SPORT EVENT

В последния ден от MULTI SPORT EVENT, организиран от СОНИК СТАРТ, се играха полуфиналът и финалът в турнира по футбол на малки вратички. В два мача, които изобилстваха от спортно майсторство, хъс и динамика, бяха излъчени последните победители в тазгодишното издание на този летен спортен празник – MULTI SPORT EVENT. През изминалите дни ви направихме свидетели, чрез нашите страници и репортажите от мястото на събитието, на едно уникално състезание, което целеше преди всичко да демонстрира на практика принципите в работата на СОНИК СТАРТ – толерантност, приятелство, отговорност, всеотдайност и солидарност. Всичко, което и участници, и гости постигнаха, освен емоцията, купите, медалите, радостта и приятелството, беше защитата на идеята за свят без насилие, в помощ на всеки, който е попаднал в тежък момент от живота, и най-вече сигурността, че някой е там, готов да подаде ръка и да ти бъде приятел… Да ти даде възможност за нов, по-добър СТАРТ! Всички срещи от трите дисциплини в рамките на MULTI SPORT EVENT бяха посветени и на подкрепата на деца с увреждания.

Краят на този празник на спорт, толерантност и приятелство, беше сложен днес с последните два мача.

В полуфиналната среща сили премериха футболистите на „Черноморец – Балчик“ и отборът на „СОНИК СТАРТ и приятели“. Бронзовите медали взеха Черноморец, а „СОНИК СТАРТ и приятели“ останаха на четвърто място.

Финалният мач отговори изцяло на очакванията за оспорван, техничен и до последната минута интересен двубой. При резултат 2:1 „Левски Карлово 1“ триумфира с победа над „Карлово 2“ и грабна купата на турнира. Резултатът в последния мач при ветераните беше открит от „СОНИК СТАРТ и приятели“ с гол на Георги Жулев още в първото полувреме. Изравнителният гол падна след точно попадение на Румен Иванов от „Карлово 2“. Драматичната развръзка в тази среща настъпи в последната минута, когато Венци Гогов, след шут по диагонала, закова резултата на 2:1 и направи своя отбор шампиони.

След последния сигнал, който сложи край на MULTI SPORT EVENT, последва и последното награждаване. И днес управителят на СОНИК СТАРТ г- жа Миглена Маркова – Господинова раздаде купи, медали и грамоти. Настъпилият момент на раздяла беше изпълнен с емоция, радост от успеха на събитието и доволство от спортната тръпка. MULTI SPORT EVENT вече е традиционен турнир и всички на тръгване си пожелаха – до нови срещи, догодина по същото време!