ДЕН 3-ТИ MULTI SPORT EVENT

ЕМОЦИИ И НОВИ КУПИ И МЕДАЛИ В ТУРНИРА ПО БАДМИНТОН НА СОНИК СТАРТ

С много емоции беше изпълнен и третият състезателен ден от MULTI SPORT EVENT, организиран от СОНИК СТАРТ. След като първите два дни изцяло бяха белязани с футбол, днес деца и ветерани играха бадминтон. Облечени в култовите разноцветни фланелки „АЗ СЪМ ТУК И МОГА ДА ТИ БЪДА ПРИЯТЕЛ“, всички участници отново показаха толерантност и солидарно отношение между поколенията (деца, младежи, възрастни), завързаха нови приятелства и демонстрираха съпричастност към различните хора.

При децата бяха отличени Виктор Атанасов и Преслав Иванов за себераздаването и упоритостта в овладяването на тънкостите на този спорт. При смесените двойки впечатлиха Виолета Иванова и Иван Кънев, които не оставиха шанс на конкуренцията и подчиниха с лекота и разлика всичките си съперници. Въпреки 30-градусовата жега в Кранево всички участници изиграха двубоите си докрай, а най –хубавото беше, че забавлението от играта взе връх над състезателния й характер.

Обзор на втория състезателен ден от MULTI SPORT EVENT:

Отборът на „Черноморец“ Бч спечели третото място на детския футболен турнир на СОНИК СТАРТ в подкрепа на децата с увреждания. „Черноморец“ и „Дълбоко поле“ изнесоха изключително завързан и драматичен двубой, чийто изход трябваше да бъде решен с дузпи. В редовното време двубоят завърши 1-1 за възпитаниците на Ники Богданов реализира нападателят Златан Краев. Момчетата на Антон Христов се хвърлиха в агресивни атаки към противниковата врата, но там Георги Пенев беше безупречен. Упоритостта на „Черноморец“ даде резултат и през втората част Васил Георгиев разпечата противниковата врата за 1-1. Минути преди края на редовното време Емре Айдън пропусна да реализира от дузпа. Стигна се до крайното 1-1, а при рулетката на дузпите триумфираха момчетата на „Черноморец“ Бч с 3-2.

Така „Черноморец“ завърши на трето място, а съперникът им от „Дълго поле“ останаха четвърти. Управителят на СОНИК СТАРТ Миглена Маркова връчи купата на победителите, а всички играчи и на двата тима получиха медали, грамоти и награди.

„Драгоман“ 2 спечели детския футболен турнир, организиран от СОНИК СТАРТ в подкрепа на децата с увреждания. Във финалния мач „Драгоман“ 2 се наложи с 6-4 над „Драгоман“ 1.

Двата тима направиха много здрав мач, като шампионите дръпнаха с 3-0 след голове на Майк Мишев, Радо Миланов и автогол на Драгомиров. С две попадения на Йоан Георгиев и 1 на Мартин Стойчев „Драгоман“ 2 изравниха за 3-3. Два бързи гола на Веселин Георгиев доведоха нещата до 3-5 в полза на Майк Мишев и компания, които до края на срещата не позволиха повече на съперника да се надява на успех. В самия край на двубоя двата тима си размениха по още един гол. Драгомиров вкара във вратата на Бернардо Иванов, а Кристиян Мануилов – в тази на Михаил Георгиев за финалното 6-4 в полза на „Драгоман“ 2.

Така „Драгоман“ 2 спечели турнира, втори остана „Драгоман“ 1, а на 3-то и 4-то място останаха „Черноморец“ Бч и „Дълго поле“.

Резултатите от днешния ден:

„Черноморец“ Балчик – „Дълго поле“ – 3:2

„Драгоман“2 – „Драгоман“1 – 6:4

Предстои състезанието в група Ветерани. Срещите от груповата фаза са на 25 юни, а финалът ще се играе на следващия ден: